Hogyan előzzük meg/mérsékeljük modern életmódunk által okozott egészségügyi problémákat?

ülőéletmód

Modern életünkben testünk eredeti funkciójától teljesen eltérően használjuk azt. Belegondoltál már mennyit ülsz egy nap? Ha irodai/számítógépes munkát végezel, akkor különösen sokat, de ülünk a tévé előtt, könyvolvasás közben, jó eséllyel a telefonunkon való böngészés közben, az autóban, és még folytathatnám. Alig használjuk az izmainkat, márpedig a szervezetünk nagyon okosan működik, amit nem használ, azt leépíti… Szerencsés esetben az egészségtudat csilingel, és aktivitással próbáljuk mindezt ellensúlyozni, sétálunk, lépcsőzünk, kirándulunk, mozgunk valamennyit rendszeresen. És valóban már ennyivel is rengeteget tehetünk az egészségünkért, de legyünk őszinték, ez csak a minimum.

Mi a gond még? Nos, a modern életünkben a testhelyzeteink túlnyomó többségében vállainkkal előrenézünk és nem csak ülés, billentyűzetnyomkodás közben, hanem álló helyzetekben is, például sütés-főzés közben vagy egyéb olyan tevékenységekben is, amivel akár sok időt is eltöltünk pl. puzzle-rakás, gyöngyfűzés, festés, kötés, stb. Így hosszú távon vállízületünk mozgástartományának beszűkülésére, hanyag testtartásra és az ebből eredő problémákra számíthatunk.

Hopsz! Akkor lehet, hogy nem csak az ülőmunkát végzők érintettek…

Ülőéletmód elleni mozgásprogramunk elsődleges célja, hogy jól átmozgassuk testünket, végig fókuszban tartva modern életmódunkból adódó jellemző diszfunkciókat. Dolgozunk a vállízület mobilitásán, nyújtjuk a jellemzően megrövidült izmokat és aktivizáljuk az alulműködésre hajlamos izmokat. És bíztatunk mindenkit, hogy a gyakorlatok közül egyet-egyet iktasson be a napjaiba rendszeresen az edzéseinken kívül is. 🙂

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .